Felsefemiz

#wecare

 

BEST OF KIDS APPAREL

Biz çocuk perakende sektöründe toplam 30 yıllık deneyimi olan bir ekibiz. Bugüne kadar olan tüm deneyimlerimizi yanımıza alıp çocuk markalarında içimize sinmeyen ne varsa hepsinin tersini yapmaya karar verdik. Biz bir adım atarsak gerisi gelir, herkes bilinçlenir ve tüketim alışkanlıklarını değiştirir dedik. ‘Çok ama az almak yerine az ama çok olanı seçer’ dedik.

Çünkü şu anda öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, neden tükettiğimizi unutmuşuz. Önümüze ilk geleni veya hangisi indirimde ise onu satın alıyoruz. Gözümüz kapalı kızlara pembe, erkeklere maviyi seçiyoruz. Gerçekten onların bu kadar sıradan olduklarını mı düşünüyoruz? Belki de sadece düşünmüyoruz, önümüze ne konulursa onu tüketiyoruz. Sonrası bir iki kez giyilmiş, kurtulmaya çalıştığımız, içimize sinmeyen bir kıyafet yığını.

Oysa hepimiz kendi halimizin en iyisi olmayı hakediyoruz. Okuduğumuz bir kitap, izlediğimiz bir film, giydiğimiz bir kıyafet bizi olduğumuzdan bir adım öteye götürecek bir deneyim yaşatmalı bize… Monokido olarak biz çocuk giyiminin en iyi parçalarını, en iyi kalıp ve formları bir araya getiriyor, özgün mesaj ve desenler ile kendi içinde kombinlediğinde yanlış yapamayacağınız bir stil sunuyoruz. Kendi varlığını ve kişiliğini keşfetme yolunda ilk deneyimlerin, ilk anların, ilk adımların en yumuşak, en kaliteli malzemelerle tasarlanmış ürünlere ihtiyaç duyduğuna inanıyoruz. Ve biz neye inanıyorsak, onu üretiyoruz.

Neden unisex?

Neden olmasın? Biz insanlığa kalıpların dışında düşünmesi için ilham vermek istiyoruz; ürünlerimizi unisex üretmemizin sebebi de bu. Ne kızlara, ne de erkeklere, cinsiyet odaklı mesajlar vererek onları kutuların içine hapsetmek istemiyoruz. Zaten biz kutular için değil, sonsuz bir varoluş potansiyeli taşıyan küçük insanlar için tasarım yapıyoruz.

 

KIDSWEAR DEĞİL MOODWEAR

Biz Monokido olarak kendi varoluşumuzun en iyisi olmak için doğduk. Özgün formları sıradışı tasarımlar ile buluşturarak, etik değerlerimiz, sürdürülebilir üretim becerilerimiz ile Türkiye’de çocukların en sevdiği marka olmak için yola çıktık.

Biz felsefemizi ve oluş halimizi; Moodwear olarak adlandırdık. Bizimki bir çocuk giyim markasından daha çok bir varoluş seçimi, bir duruş. Monokido az ama öz konuşan bir marka.

 

Her şeyin içindeki en iyiyi arıyoruz

Monokido çocukları, hem kendi varoluşlarının hem de çevrelerindeki tüm varlıkların farkında! Bir salyangoz, bir kuş, bir arkadaş veya bir çiçek… Hepsinin duygularına, varoluş biçimlerine ve içlerindeki öze duyarlılar.

Monokido olarak çocuklara ve yetişkinlere kendi içlerindeki en iyiyi keşfetmeleri için ilham veriyoruz. Ve diyoruz ki… Süpermen değildir tek süperkahraman, içinde kendinin en iyi versiyonuna erişebilen herkes birer süperkahramandır.

İşte bu yüzden de Monokido’da sadece en iyileri bir araya getirdik ki çocukların içindeki en iyi ortaya çıkabilsin… Senin en iyin, tasarımın en iyisi, kalitenin en iyisi, yaratıcılığın en iyisi…

İşte bu Monokido’nun hikayesi.